Zajęcia

Zajęcia2018-08-26T19:02:43+00:00

Program Zajęć

Zajęcia realizowane zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego opracowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na jej podstawie nauczyciele przygotują miesięczny i roczny plan pracy z poszczególnymi grupami wiekowymi z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

Edukacja zaczyna się w przedszkolu z zestawem edukacyjnym dla trzylatków. Jest to przestrzeń dla realizacji ogromnej potrzeby ruchu i przygoda z emocjami, nad którymi trzeba zapanować. Okazja do odkrywania swoich możliwości manualnych i społecznych, nauka odczytywania podstawowych symboli i zjawisk otaczającego świata.

Nauka przez doświadczanie dla czterolatków to okazja do wszechstronnego rozwoju, w tym podążania za naturalną potrzebą ruchu, nauki norm społecznych, kształtowania czynności manualnych oraz odkrywania nowych technik plastycznych. To fascynująca zabawa w odkrywanie świata roślin i zwierząt oraz przygody z eksperymentami.

Otwieranie świata przed pięciolatkami to odkrywanie znaków i symboli: kształtowanie sprawności dużych partii mięśni i zaspokojenie większej potrzeby rozwoju manualnego. Koncentracja na coraz bardziej precyzyjnych ruchach. Pięciolatki budują coraz bardziej świadome relacje z rówieśnikami i poznają swoje środowisko społeczne.

Przygotowanie starszaków- sześciolatków do nauki w szkole to wyjątkowa okazja zarówno do zabawy i nauki, jak i dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. To rozwój psychofizyczny, nauka kreślenia znaków oraz pełne wsparcie w obszarze realizacji zapisów podstawy programowej oraz diagnozy przedszkolnej. Plac zabaw to kompleksowa pomoc budowania gotowości dziecka do nauki w pierwszej klasie.

Zajęcia dodatkowe

• gimnastyka korekcyjna 2 razy w tygodniu przez 30 minut w małych grupach (3-4 dzieci),
  • rytmika 2 razy w tygodniu przez 30 minut,
  • akademia odkrywców 2 razy w miesiącu przez 90 minut – podczas zajęć dzieci będą prowadziły eksperymenty, poczują się jak prawdziwi odkrywcy Świata.
  • zajęcia teatralne połączone z występami teatralnymi – 1 raz w miesiącu,
  • język angielski 2 razy w tygodniu przez 30 minut, zajęcia prowadzone w oparciu o najnowsze metody nauczania,
  • nauka pływania dla grupy 6 latków (1 raz w tygodniu),
  • logopedia – indywidualne zajęcia dla dzieci posiadających problemy z prawidłową wymową,
  • integracja sensoryczna – indywidualne zajęcia dla dzieci posiadających wskazania do zajęć,
  • wycieczka krajoznawcza 1 raz w miesiącu (Muzeum Zabawek, wesołe Miasteczko – dmuchane zamki, Stadnina Koni w Borkowie, zalew w Cedzynie, Ciekoty, Krajno- Park Miniatur, Pacanów – Centrum Bajki, Oceanika – Zagnańsk, itp.)

Przedszkole usytuowane jest przy pięknym pasie zieleni z alejkami do spacerów, jazdy na rowerku oraz przy nowoczesnym placu zabaw. Dzieci będą uczestniczyły w zajęciach na świeżym powietrzu przez przynajmniej 60 minut dziennie (spacery, zabawy z psem przygotowanym do dogoterapii, nauka jazdy na rowerze, na wrotkach, na deskorolce, zabawy na placu zabaw).